یادواره شهیدان دانش‌آموز موسی دوراهکی و مظاهر زارعی با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولان شهرستان دیر در دبیرستان پسرانه شهید رجایی دوراهک برگزار شد.

به گزارش دیر صلاه،حجت‌الاسلام  والمسلمین سید علی حسینی  در این آیین با بیان اینکه برترین سعادت‌ها شهادت در راه خداست گفت: شهدا با ریختن خون خود امنیت و آرامش را برای مردم فراهم کردند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان آفریننده یادواره شهدا هستند، اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی در مدارس، با محوریت و استفاده از ظرفیت های دانش‌آموزان، باعث گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد که این کار ارزشمند توسط آموزش و پرورش شهرستان دیر،قابل تقدیر و نسل جوان و جامعه را بیمه خواهد کرد.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا، نوعی مقابله با جنگ نرم دشمنان بوده و آنان را از انجام اهداف شومشان باز می‌دارد، افزود: امروز که دشمن با جنگ نرم قصد دارد مغز جوان ما را یا با اعتیاد، هرزگی و یا کمرنگ‌کردن ارزش‌ها به تسخیر درآورد باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به خوبی تبیین و ترویج شود.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره برای شهدا کمترین ادای دین به شهدا و خانواده های آنهاست، تصریح کرد: سیانت از اسلام و ارزش‌هایی که شهدا بخاطر انها جان خود را فدا کردند تا امروز ما در امنیت کامل اهداف نظام و انقلاب را پیش ببریم کمترین خواسته و توقع خانواده های شهدا از ما است.

حسینی، تکریم خانواده شهدا را به معنای پاسداری از خون شهیدان برشمرد و گفت: باید مراقب نیرنگ‌ها و تحرکات دشمن در فضای مجازی و در جنگ نرم دشمن باشیم چرا که غفلت در این راه ما را با مشل مواجه خواهد کرد.

امام جمعه دیر با بیان اینکه هر کس به جامعه بشریت خدمت می‌کند باید مورد احترام باشد، گفت: در میان تمام کسانی که به بشریت خدمت کرده‌اند، هیچ کس به پای شهید نمی‌رسد چرا که شهدا از تمامی هستی خود گذشتند تا مملکت و انقلاب ما در معرض خطر قرار نگیرد و ناموس ما در معرض تجاوز بیگانه نباشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |