امام جمعه دیر گفت: بحث مبارزه با قاچاق حرف حقی است اما این که کالای ملوانی را مصداق قاچاق بدانیم تحریف سخنان رهبری و درگیرکردن مردم با نظام و رهبری و گناهی نابخشودنی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بندر دیر،حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم تبریز اظهار داشت:حضور  پرشور و تماشایی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و دفاع از ارزش های انقلاب و آرمان های امام در هیچ انقلابی این چنین وجود ندارد که بعد از نزدیک به چهل سال مردم خودشان در صحنه بیایند و از انقلاب دفاع کنند.

وی افزود:این  مهم ناشی از آگاهی انقلابی و  کمال سیاسی مردم است که بین عملکرد مسوولان واصل انقلاب و نظام اسلامی تفکیک قائل می شوند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب فراوان است، اضافه کرد: عزت، مردم سالاری دینی، پیشرفت کشور، از میان بردن نفوذ و دخالت خارجی ها  این ها دستاوردهای کمی نیست  و یکی از این دستاوردها در عرصه فناوری  های نوین، هسته ای، نانو شبیه سازی، کشف سلول های بنیادین ،صنعت دفاعی و مسائل دیگر ما واقعا پیشرفت کرده ایم اما در زمینه عدالت عقب مانده ایم و باید بیشتر تلاش کنیم.

وی  با بیان اینکه تداوم انقلاب به داشتن روحیه انقلابی است گفت: یکی از خطراتی که انقلاب را تهدید می کند خطر ارتجاع و بازگشت به دوران  طاغوت و ضد ارزش ها و از دست دادن روحیه انقلابی است.

خطیب جمعه دیر عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون زای برون نگر یعنی از درون بجوشد اما برون گرا هم هست و ارتباط و تعامل با دیگران هم داریم اما سررشته کار باید به دست مدیران داخلی باشد.

وی تأکید کرد:امیدواریم همه مسوولان نظام  رهنمود های رهبر فرزانه انقلاب را به گوش جان بشنوند و برای حل مشکلات مردم  روحیه انقلابی ، مدیریت جهادی و تکیه به نیروهای خودی را در دستور کار خودشان قرار دهند.

حسینی با بیان این که مردم شهرستان دیر همواره در صحنه‌های مختلف نظام حضور فعالی داشته‌اند، اظهار داشت: باید قدر این ملت رشید، آگاه، فهیم و با بصیرت و انقلابی را بدانیم و در عمل نشان دهیم که به فکر حل مشکلات آنها هستیم.

وی افزود: اگر مردم به این تفکر برسند که مسوولان در مواقعی که خود به حضور آنها نیاز دارند به مشکلاتشان رسیدگی می‌کنند موجب بی‌اعتمادی مردم به نظام می‌شود.

امام جمعه دیر با انتقاد از تعطیلی دوباره کالای ملوانی بیان کرد: اگر واقعا مسئله ته‌لنجی قاچاق بود چرا در حد فاصل دی ماه تا بهمن ماه گمرکات استان باز شد.

وی با بیان این که مسوولین به جای تأکید بر لزوم اجرایی‌شدن مصوبه دولت درباره ته‌لنجی به مرکز کشور بروند و پیگیر مشکل مردم باشند،گفت: آقایانی که در تهران در اتاق‌های دربسته نشسته و این آیین نامه را تصویب کرده اند یقیناً مشکل معیشتی ندارند و وضعشان از مردم ما بهتر است .

حسینی اضافه کرد:کسانی که خود مشکل معیشتی ندارند چگونه این تصمیمات را برای مردم مرزنشین که زندگی و درآمدشان روزانه است، می‌گیرند.

خطیب جمعه دیر عنوان کرد:استاندار بوشهر نباید فقط مجری باشد بلکه انعکاس دغدغه و مشکلات مردم به مقامات بالاتر را در دستور کار قرار دهد چون این ما هستیم که از نزدیک با مردم زندگی می کنیم و مشکلات آنها را می‌بینیم.

وی افزود: بحث مبارزه با قاچاق حرف حقی است اما این که کالای ملوانی را مصداق قاچاق بدانیم تحریف سخنان رهبری و درگیرکردن مردم با نظام و رهبری است که گناهی نابخشودنی است.

امام جمعه دیر درباره واگذاری جایگاه‌های سوخت بندر دیر به بخش خصوصی اظهار کرد: این که دو جایگاه سوخت به یک نفر واگذار شود خطرناک است و در صورت بروز مشکل برای ایشان هر دو جایگاه تعطیل می‌شود .

وی  با تأکید بر لزوم تأمین امنیت شغلی  کارکنان این جایگاه‌ها افزود: ضمن استفاده از این نیروها باید طبق مصوبه قانونی کار با آنان رفتار شود تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

امام جمعه دیر در رابطه با روز امور تربیتی عنوان کرد: مربیان پرورشی چه در سال‌های اول انقلاب، دوران دفاع مقدس و زمان کنونی در تربیت نسلی انقلابی، نقش کلیدی بر عهده داشته‌اند.

حسینی بیان کرد: حضور پرشور مردم شهرستان دیر در یادواره شهدای شهرستان نشانه پایبندی آنها به ارزش‌ها و قدردانی از شهیدان است که امنیت و استقلال را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

وی با تسلیت شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیجی در درگیری‌های اخیر در تهران و محکومیت این اقدام گفت: از قوه قضاییه می‌خواهیم که  اشد مجازات را برای این داعشی‌های وطنی در نظر بگیرد و نباید این مسئله را فراموش کرد که دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنها از هر فرصتی برای ناامن کردن کشور استفاده می‌کنند.

وی با تقدیر از حضور مردم در مراسمات ایام فاطمیه گفت: از برخی از عزیزان که علی رغم اینکه ما مرتب تأکید می کنیم که دو شب قبل و دوشب بعد از شهادت حریم نگه داشته شود اما گاهی این حریم نگه داشته نمی شود که ما از این عزیزان گلایه مندیم.

ستاد نمازجمعه دیر |