دیر صلاه – جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها با حضور پرشور مردم بندر دیر در پارک بسیج(ساحلی)این شهر برگزار شد.

به گزارش دیر صلاه، امام جمعه بندر دیر در آیین جشن بزرگ میلاد کوثر در پارک بسیج شهر دیر با تبریک میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ، امام خمینی(ره) و روز زن و مادر اظهار داشت:حضرت فاطمه سلام االله علیها آیینه  تمام نمای پیامبر اسلام(ص) بود و اخلاق و حسنات پدر بزرگوارشان در وجود ایشان متجلی شده بود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی افزود:مادران نقشی تعیین کننده در سعادت فرزندان خود دارند و نمونه آن شخصیت امام راحل است که در دامن مادری پاکدامن پرورش یافت .

وی گفت: قبل از ظهور اسلام شخصیت زنان به حساب نمی آمد اما با پیدایش اسلام شخصیت زنان  احیا  و حق ارث،انتخاب، کار اقتصادی و سایر موارد به آنان داده شد.

امام جمعه دیر با بیان اینکه حجاب برای بانوان مصونیت است،عنوان کرد:افرادی که با فکر غرب زده خود  قلم بدست می گیرند و انگیزه های ناپاک دارند قطعا خیرخواه زنان و دختران جامعه ما نیستند.

وی خاطرنشان کرد:مسلمان واقعی باید به احکام دین اهمیت دهد و همان گونه که نماز  و روز از واجبات دین است حفظ حجاب در اجتماع نیز ضروری و واجب است.

حسینی افزود:دشمنان ما بعد از ۴۰ سال از انقلاب فهمیده اند که با جنگ نظامی راه به جایی نمی برند لذا روی مسئله حجاب  برنامه ریزی کرده اند.

وی  با اشاره به آثار بدحجابی و بی عفتی در جامعه ابراز کرد:اولین ضرر بدحجابی به خود فرد بی حجاب برمی گردد که در معرض آسیب  و ناامنی قرار دارد و از دیگر سو فروپاشی خانواده ها و تعرضاتی که  به زنان ما صورت می گیرد از آثار رعایت نکردن حجاب در جامعه است.

امام جمعه بندر دیر ادامه داد: حجاب علاوه بر بعد شرعی آن به عنوان قانون در ممکلت ما مطرح است و باید رعایت شود و اگر امروز حجاب در اجتماع اختیاری شود قطعا در قدم های بعدی دیگر مفسده ها نیز آزاد می شود و این خواست و برنامه دشمنان است.

وی با انتقاد از  برنامه رقص دختران مقابل نامحرمان در  جشنی در برج میلاد به مناسبت روز زن که  از سوی شهرداری تهران برگزار شد،گفت:دختران در سن ۹ سالگی یک زن کامل می شوند و آغاز سنین مسئولیت پذیری آنها است و نباید  در مقابل چنین برنامه های هنجار شکنی سکوت کرد.

حسینی اظهار کرد: والدین نقش اساسی در سعادت فرزندان خود دارند و اگر می خواهیم فرزندانی سالم داشته باشیم  خود والدین باید به ارزش های اسلامی بها بدهند تا فرزندانشان نیز یاد بگیرند.

 

ستاد نمازجمعه دیر |