به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی امروز در آیین خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت:حجاب مانند دیگر احکام واجب الهی و یکی ضروریات و واجبات است که قبل از اسلام نیز بوده اما با پیدایش اسلام کاملتر شد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) الگوی بی بدیل زنان و بانوان ماست، افزود: حجاب برای زنان نه تنها محدودیت نیست بلکه مصونیت است و ما مفتخر به حجاب زنان ایرانی هستیم که با حجاب اسلامی و چادر ایرانی در عین خانه داری و همسرداری حضور مؤثر در اجتماع دارند.

امام جمعه بندر دیر تصریح کرد: دستاورد غرب برای زنان فرهنگ برهنگی است و می خواهند آن را در جامعه ما نیز پیاده کنند که باید هوشیار باشیم.

وی گفت: افرادی که در زمان امام راحل پستی داشتند خودشان آن روز حامی سرسخت حجاب اجباری بودند اما امروز دموکرات و آزاد اندیش شده اند و می گویند حجاب باید اختیاری باشد.

حسینی با بیان اینکه مقامات کشوری نباید حرفی بزنند که دشمن سوء استفاده کند،ادامه داد: یکی از اولین کسانی که حجاب را اجباری کرد خود دکتر روحانی بوده و این در کتاب خاطرات ایشان موجود است و ما امروز خواسته مان از رئیس جمهور این است که همه جا با نصیحت ائمه جمعه کار پیش نمی رود و نیاز به دژبان است.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد: هر کس در خانه خود می تواند با هر پوششی باشد اما بدحجابی در جامعه و ملأ عام تعلیم عمومی است و برای نظام اسلامی برآمده از اسلام تکلیف ایجاد می کند و نباید در مقابل آن سکوت کرد.

وی با تبریک روز زن و مادر عنوان کرد: مادر در اسلام جایگاه والایی دارد و شخصیت هایی که تحولی بزرگ در جامعه ایجاد کردند تربیت شده دامن مادران هستند.

حسینی اضافه کرد: زنان مسلمان ما امروز با حفظ عفاف و حجاب در همه جا تأثیر گذار هستند و این را مدیون انقلاب اسلامی هستند که البته زنان از اوائل انقلاب تا کنون در قبال انقلاب انجام وظیه کرده اند که نمونه آن را در مادران و همسران شهدا می بینیم.

امام جمعه دیر با تبریک هفته منابع طبیعی تأکید کرد: جنگل ها و مراتع می توانند از آسیب های سیل جلوگیری کنند و باید در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به چهاردهمین سال تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی اظهار کرد: هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد و افراد بیشتر با کتاب مأنوس و با کتابخانه ارتباط داشته باشند.

خطیب جمعه دیر درباره هفته نیکوکاری یاد آور شد: با تأسی از فاطمه زهرا سلام الله علیها از کمک به محرومان و فقرا دریغ نکنید.

وی در رابطه با سالروز تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد افزود:متولیان با برنامه ریزی و انجام برنامه های متنوع فرهنگی در مساجد این سنگر ها را رونق ببخشند.

حسینی درباره سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز کرد: تجلیل واقعی از شهدا حرکت در خط آنها و حفظ روحیه ولایتمداری و ایثارگری و سازش ناپذیری با دشمن است.

امام جمعه دیر گفت: کاروان های راهیان نور فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری را به نسل جوان ما منتقل و بنیه دفاعی ما را تقویت می کنند.

وی با تقدیر از مواضع مسوولان در مقابل وزیر امور خارجه فرانسه عنوان کرد: از مسوولین انتظار درایم که این چنین مقتدرانه در مقابل زیاده خواهی های دشمنان بایستند.

حسینی گفت: بارها گفته ایم که نقد باید سازنده باشد و دولتمردان را تخریب نکنیم و دولت ها نیز خدمات گذشته و حال را زیر سؤال نبرند که البته متأسفانه خود دولتمردان فعلی رعایت نکردند.

حسینی افزود: به دولتمردان توصیه می کنیم سعه صدر داشته باشید واینکه همه کسانی را که انتقاد می کنند را کم عقل خطاب کنید این زیبنده مسوولین نظام اسلامی نیست لذا همه رعایت کنیم و نقد را بپذیریم و فقط در سخن نباشد و پاسدار نظام باشیم و مسوولان را در مقابل دشمن حمایت کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |