رئیس بنیاد شهید شهرستان دیر گفت: ۳ هزار و ۷۶۱ نفر از خانواده های معظم شهدا، جلنبازان و ایثارگران زیر پوشش بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان دیر هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بندر دیر،داریوش محمدی در آستانه سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه ۱۸ اسفندماه ۹۶ بندر دیر با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار داشت: احیا ،حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی و زنده نگه داشتن یاد شهدا و حفظ آثار آنان ، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد، خود اتکایی و قانومند کردن ارائه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت در جامعه محور فعالیت های بنیاد و امور ایثارگران است.

وی افزود: شهرستان دیر با افتخار میزبان۱۴ شهید گمنام است و ۱۱۷ شهید، و ۴۸۹ جانباز نیز تقدیم نظام اسلامی کرده که از این تعداد ۲ شهید و ۱۲ جانباز مربوط به دوران انقلاب می باشد.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان دیر خاطرنشان کرد: هر خدمتی که به خانواده معظم شهیدان و جانبازان انجام دهیم در مقابل خون شهدا،جانبازی ایثارگران و اسارت آزادگان و امنیت وآسایشی که برای ما به ارمغان آوردند هیچ است .

وی گفت: دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و آزاداگان، مشاوره گروهی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، ثبت نام برخط جامعه هدف جهت تسهیلات مسکن ،کارت شناسایی و اشتغال ، پرداخت وام های مسکن به والدین شهدا و جانبازان به ترتیب اولویت و معافیت سربازی از جمله خدماتی است که ارائه می شود.

محمدی با بیان اینکه ۳ هزار و ۷۶۱ نفر زیر پوشش بنیاد شهید وامور ایثاگران شهرستان دیر هستند، افزود: از این تعداد یک هزار و ۷۲۱ نفر از خدمات بیمه تکمیلی و ۸۰۸ نفر نیز از خدمات بیمه سلامت بهره مندند.

وی تصریح کرد: همچنین پرداخت وام های موردی اشتغال، معافیت های آب و برق و گاز برای والدین شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به بالا و امسال هم جانبازان زیر ۲۵ درصد از دیگر امتیازاتی است که این عزیزان می توانند استفاده کنند.

 

ستاد نمازجمعه دیر |