امام جمعه بندر دیر گفت:بی حجابی در جامعه در واقع آموزش عمومی منکر به دیگران است و جای اغماض ندارد.

به گزارش دیرصلاه،حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر اظهار داشت: مهمترین خطری که این روزها جامعه ما را تهدید می کند خطر ارتجاع و بازگشت به گذشته و به قهقرا رفتن است.

وی افزود:دشمنان ما بوسیله رواتج بی بندوباری در جامعه بدنبال فروپاشی درونی نظام و تسلط بر ماست که تاکنون به اهدافش نرسیده اما ما نیز نباید بی تفاوت باشیم.

امام جمعه دیر و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر مسئله حجاب را به روزه تشبیه و عنوان کرد: همانطور که روزه بر فرد دارای مشکل جسمی واجب نیست اما اگر بخواهد در ملأ عام روزه خواری کند مرتکب جرم شده است هر کس نیز می تواند در خانه خود پوشش دلخواه داشته باشد اما در اجتماع باید ارزش ها رعایت کند.

وی خاطرنشان کرد:بی حجابی در جامعه در واقع آموزش عمومی منکر به دیگران است و جای اغماض ندارد.

حسینی گفت: اگرچه اولین راه کار برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه کار فرهنگی است اما این به معنای عدم برخورد با مصادیق بدحجابی نیست.

وی با اشاره به درپیش بودن ایام نوروز تأکید کرد: ما باشادی و نشاط در جامعه مخالف نیستیم بلکه این شادی ها باید در چارچوب دستورات الهی باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر بیان کرد: متأسفانه سنت غلط نصب بنر برای اموات مدتی است که باب شده و نیاز به فرهنگ سازی در این زمینه است.

ستاد نمازجمعه دیر |