امام جمعه بندر دیر گفت:اگر می خواهیم تولید  و اشتغال رونق پیدا کند و حوانان از بیکاری نجات یابند باید از کالای داخلی و ایرانی حمایت کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندر دیر،حجت الاسلام سیدعلی حسینی در آیین تحویل سال ۹۷ در  جوار امامزاده شاه ابوالقاسم و گلزار شهدای بندر دیر  و در جمع خانواده های معظم شهدا با تسلیت ایام شهادت امام هادی(ع) وتبریک سال جدید اظهار داشت: مردم مسلمان ایران اسلامی در آیین آغاز سال نو از یک سو در سفره هفت سین خود قرآن  قرار داده اند و از طرفی به احترام امام هادی(ع) در کنار امامزادگان و تربت شهیدان حضور پیدا کرده اند که نشانه مؤمن  و ولایی بودن  و پایبندی به  عهد با خدا، اهلبیت، امام و شهدا و مقام معظم رهبری می باشد.

وی با بیان اینکه هر روزی که در آن گناه نکنیم عید است ، افزود: عید و شادی ما همواره در چارچوب شرع و شریعت است.

امام جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: کسانی که با بدمستی ارزش های اسلامی را نادیده گرفته و زیر پا می گذارند اگر چشمان خود را باز می کردند می فهمیدند که  نه تنها عید آنان نیست بلکه آغاز مصیبت و گرفتاری آنهاست.

وی گفت: شهدا با فداکاری و جانفشانی خود عزت واستقلال را برای ما به ارمغان آوردند و خانواده های معظم شهیدان نیز با صبر و استقامت خود بهانه به دست دشمن نداده و صحنه را خالی نکردند و مثل کوه در مقابل داغ عزیزان خود ایستادند.

حسینی افزود: حضور ما در این مکان به این خاطر است که به خانواده شهدا بگوییم ما راه شهیدان را ادامه می دهیم و وصیت آنها که حفظ و حرکت در خط اسلام و پشتیبانی از نظام اسلامی و ولایت فقیه است را عمل می کنیم و پیرو ائمه اطهار هستیم.

وی با بیان اینکه اطاعت از خدا محبت  و حرف شنوی مردم را بدنبال دارد،تصریح کرد:گاهی اوقات افرادی به ما خورده می گیرند که چرا شب عید مردم را به عزا تبدیل می کنید که ما می گوییم شادی باید در چارچوب دین و ارزش های اسلامی باشد .

امام جمعه دیر ادامه داد:افرادی ممکن است برای خشنودی دیگران و راضی کردن  دل عده ای بر خلاف دین وارزش های اسلامی حرفی بزنند اما خدا کاری می کند که همین مردم  جلوی آنها بایستند.

حسینی با اشاره به شعار سال ۹۷، گفت:اگر می خواهیم تولید  و اشتغال رونق پیدا کند و حوانان از بیکاری نجات یابند باید از کالای داخلی و ایرانی حمایت کنیم.

وی تأکید کرد:خرید پوشاک و لوازم خارجی به معنای تعطیلی کارخانه های داخلی و بیکاری کارگران که فرزندان ما هستند می باشد.

امام جمعه بندر دیر عنوان کرد: برای  مصونیت  کشور ، انقلاب و نظام اسلامی درمقابل فشارها و تحریم های دشمن  با شهدا عهد ببندیم که همچون گذشته راست قامت بایستیم و از کالای داخلی استفاده کنیم.

 

 

 

ستاد نمازجمعه دیر |