نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت:بهترین راه حل مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی و ناهنجاری‌های جامعه آشنایی ملت بویژه نسل جوان با سیره ائمه است.

به گزارش دیر صلاه،آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری چهارشنبه شب یکم فرودرین ماه ۹۷در مسجد جامع شهر بردستان و در شام شهادت امام هادی(ع) اظهار داشت: تقارن آغاز سال نو شمسی با ماه رجب و بعد از آن ماه های شعبان و رمضان توفیقی است که امسال نصیب ملت ایران شده بگونه ای که فضای کشور، جامعه و مردم ما یک فضای دینی است که باید قدر آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه فضای امروز جامعه و تبلیغات زهرآگین دشمن باعث شده که نسل جوان ما اطلاعاتشان در زمینه  های دینی ومعرفتی کمتر از دیگر ابعاد باشد،افزود: اگر مردم ما بیشتر با زندگی ، سیره و روش پیامبر و ائمه معصومین آشنا شوند برخی نگرانی ها در زمینه مفاسد ، ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی و فرهنگی برطرف می شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد:اگر چه امروز پیامبر و ائمه در بین ما نیستند اما سخنان و کلمات  و سیره آنها را داریم و اگر به دو نسخه شفابخش پیامبر یعنی قرآن و اهلبیت او متوسل شویم  انحراف و کج روی در جامعه بوجود نمی آید.

وی بیان کرد:مشکل امروز  جامعه ما این است که به ظاهر حرمت قرآن و اهلبیت و کلمات آنها را نگه می داریم اما در مقام عمل آن طور که شایسته است پایبند نیستیم.

حسینی بوشهری با ذکر حدیثی از امام هادی(ع) عنوان کرد: دنیا به منزله بازاری است که عده ای در ان سود و برحی ضرر می کنند.

وی با بیان اینکه عدم آشنایی به وظیقه یا عمل نکردن به تکلیف مشکل امروز ماست،ادامه داد: کسانی که در این دنیا با تدبیر لازم جنس خود را به هرکسی نمی فروشند و از هر کسی خرید نمی کنند هم در این دنیا و هم در آخرت سود کرده اند.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: عمر بالاترین و برترین سرمایه ای است که در اختیار داریم و این همه پیامبران  الهی آمدند و کتب آسمانی آمد تا ما در مسائل دینی،فرهنگی ،اجتماعی  و دیگر ابعاد زندگی به سعادت برسیم.

وی  انقلاب اسلامی را لطف الهی دانست که نصیب ملت ایران شده است و افزود:نعمت دینداری، خداشناسی،پرهیزکاری وخدمت به مردم از دیگر نعمت هاست  که باید قدر این فرصت ها را بدانیم.

حسینی بوشهری با بیان اینکه بالا تر از شهادت  نعمتی وجود ندارد،یاد آور شد: شهدای عزیز با احساس وظیفه و نثار جان خود یک سرمایه بزرگ برای خود خریدند.

وی با تأکید براینکه  برای زندگی خود تراز و معیار قرار دهیم، اضافه کرد: همواره خیر خواه  مردم باشیم و بی خود و بی جهت آبرو و حیثیت دیگران را لکه دار نکنیم بلکه به وظیفه مان عمل کنیم.

نماینده بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد:دشمنان خیر خواه ما نیستند و خودمان باید  قدر این نظام وانقلاب و رهبری و فرصت ها و ظرفیت هایی که در اختیار داریم را بدانیم که اگر این گونه باشیم در پایان سال و هنگام محاسبه اعمال کارنامه درخشانی خواهیم داشت.

وی  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جوار مضجع شریف رضوی تصریح کرد: دشمنان بدنبال تیره و تار نشان دادن فضای جامعه ما هستند اما رهبر فرزانه انقلاب به عنوان یک راهنما و رهبر همه ابعاد و جوانب را می بیند و ما وقتی سخنان ایشان را می شنویم احساس غرور می کنیم.

ستاد نمازجمعه دیر |