به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت شهادت امام کاظم (ع) اظهار داشت: این شخصیت بزرگوار علی رغم خفقان حاکم بر جامعه از تبلیغ دین اسلام دست برنداشت و یکی از اقدامات وی فرهنگسازی برای تشکیل حکومت اسلامی بود.

وی با بیان اینکه امام موسی بن جعفر(ع) یک مبارزه جدی سیاسی با دستگاه حاکم داشت،ادامه داد:حمایت از انقلابیون و نهضت های انقلابی و تربیت شاگردانی انقلابی و اندیشمند از دیگر فعالیت های ایشان می باشد.

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: امروزه حوزه های علمیه در ادامه مسیر پیامبران الهی و ائمه معصومین(ع) رسالت تبلیغ دین اسلام را برعهده دارند.

وی با دعوت از خانواده ها برای تشویق فرزندانشان جهت حضور در مدارس علمیه افزود: یکی از مشکلات کنونی نبود ساختمان در شأن مدرسه علمیه دیر است که انتظار داریم خیرین و متمولین در ساخت آن یاری گر ما باشند.

بحرانی درباره پاسخ رهبری به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: بازگشت به عزت و اقتدار امت اسلامی منحصرا بستگی به ایستادگی در مقابل استکبار دارد و مسئله فلسطین در رأس همه مسائل اسلام در مقابل استکبار است.

وی اضافه کرد: ما هم جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و هم اظهارات بن سلمان را محکوم می کنیم و به عربستان می گوییم شما در حد شاخ و شانه کشیدن در مقابل جمهوری اسلامی نیستید.

خطیب جمعه دیر در رابطه با شعار سال عنوان: لااقل در کالاهای اساسی خود از کالاهای تولید داخلی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: امروزه متأسفانه به اسم مردم و نشاط اجتماعی بی بند و باری هایی صورت می گیرد که مردم باید هوشیار باشند و پیامد های این بی بندوباری و دست دشمن را ببینند.

بحرانی افزود: بعضی بازی های در ساحل در برخی شهرها و شهر خودمان همچون نی انبان راه انداختن و اجتماعات مختلط بین زن و مرد اینها نه تنها نشاط نیست بلکه گناه است.

وی ابراز کرد: با پیگیری هایی که ما داشته ایم مشخص شده این افراد از اداره ارشاد شهرستان مجوز نگرفته اند که نیاز است نیروی انتظامی برخورد جدی و قاطع با این منکرات داشته باشد.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه برخی از گناهان فسادهای دیگری را بدنبال دارد، خاطرنشان کرد: ابتدا با دست زدن و نواختن آهنگ شروع می شود و بعد به اجتماع و رقص و سرلخت کردن می رسد که دیگر قابل کنترل نیست آن هم در یک شهر دینی و مذهبی .

وی شبکه های مجازی را قوی ترین وسیله جاسوسی بیگانگان دانست و افزود: شبکه های مجازی بویژه تلگرام امنیت ملی کشور را تهدید و بین   جوانان اشاعه فحشاء می کند که نمونه آن را در اغتشاشات سال گذشته مشاهده کردیم.

بحرانی گفت:برخلاف ادعای برخی افراد فضای مجازی و تلگرام اولویت مردم نیست بلکه مشکلات متعدد معیشتی و بیکاری است که کام مردم را تلخ می کند.

وی درباره روز جهانی بهداشت عنوان کرد: مردم با سبک زندگی اسلامی سلامتی خود را حفظ کنند و مسوولین نیز مسائل و مشکلات بهداشتی جامعه را پیگیری کنند.

امام جمعه موقت بندر دیر درباره روز ملی فناوری هسته ای اظهار کرد: پیشرفت هسته ای مایه اقتدار جمهوری اسلامی شده است و این به مذاق دشمنان ما بویژه آمریکا خوش نمی آید.

بحرانی با گرامیداشت یاد شهید سید مرتضی آوینی یادآور شد: هنرمندان هنر خود را در خدمت اسلام و نظام اسلامی بکار گیرند.

خطیب جمعه دیر درباره روز قطع رابطه سیاسی آمریکا با ایران تأکید کرد: بسیاری از توانمندی ها و شکوفایی استعدادهای جوانان ما به برکت همین قطع رابطه با آمریکایی ها بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |