مراسم شب شهادت امام موسی کاظم(ع) با حضور عاشقان و دلباختگان ایشان در مسجد المهدی(عج) شهر دیر برگزار شد.

به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیر در شب شهادت امام موسی کاظم(ع) در مسجد المهدی(عج) با ذکر حدیثی از این امام اظهار داشت: خداشناسی، نعمت شناسی،وظبفه شناسی و آسیب شناسی چهار علمی است که انسان را به سعادت می رساند.

وی یکی از عوامل گمراهی انسان هم نشینی با افراد ناباب برشمرد و افزود: آدمی نباید از اعضاء و جوارح خود و نعمت ها و مواهب الهی در مسیر معصیت استفاده کند.

حسینی با بیان اینکه دین از سیاست جدا نیست،خاطرنشان کرد: امام موسی بن جعفر(ع) بخاطر پیگیری مسائل شیعیان و مقابله و مبارزه سیاسی با دستگاه حاکم به زندان رفته است.

وی با تأکید بر اینکه نباید نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت باشیم،گفت:مسلمان واقعی تنها به نماز خواندن و روزه گرفتن اکتفا نمی کند بلکه نسبت به اتفاقات و  حوادثی که در جامعه رخ می دهد موضع گیری می کند.

امام جمعه بندر دیر خطاب به فعالین فرهنگی تصریح کرد: در کنار بیان نقاط ضعف افراد باید ویژگی های مثبت آنها را نیز بیان کنیم تا تشویق شوند.

وی افزود: اگر فرزند شما اهل نماز و روزه است اما برای نماز اول وقت کاهلی می کند و یا به مسجد نمی آید باید با برخورد صحیح او را نصیحت کنیم.

حسینی  با اشاره به اینکه مردم از زمامداران خود پیروی می کنند، یاد آور شد: مسئولین بجای ترویج منکرات باید احکام دین را در جامعه پیاده کنند.

در ادامه این مراسم کربلایی حسین ابراهیمی در رثای امام کاظم (ع) مرثیه سرایی کرد.

ستاد نمازجمعه دیر |