امام جمعه بندر دیر گفت: هیأت های مذهبی همانگونه که در محرم و صفر فعال هستند برای جشن های ائمه  هم برنامه داشته باشند.به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در جمع مسئولین هیأت های مذهبی شهرستان  دیر با بیان اینکه نسبت به اهلبیت سه وظیفه داریم اظهار داشت:شناخت، محبت و اطاعت از ائمه معصومین علیهم السلام باید در کنار هم باشد.

وی اضافه کرد:متأسفانه امروزه  می بینیم که شناخت نوجوانان و جوانان ما از ورزشکاران و بازیگران خارجی بیشتر از امامان ماست که این بخاطر کم کاری در تربیت فرزندان است.

امام جمعه دیر گفت:اگر والدین از همان دوران کودکی فرزندانشان را با نماز و حجاب آشنا کنند در آینده نیز این مسیر را ادامه می دهند.

وی  با بیان اینکه ابراز محبت به اهلبیت مصادیقی دارد،افزود: یک شیعه واقعی هم در شادی اهلبیت و هم در غم آنها فعالانه حضور دارد  اما ما در بخش عزاداری ها سنگ تمام می گذاریم و در شادی ها بی برنامه هستیم.

حسینی ادامه داد: آن هیأتی که به نام امام حسین(ع) و حضرت ابالفضل العباس(ع) است بایددر کنار ماه  های محرم و صفر در ولادت این دو بزرگوار نیز مراسم داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بجای اینکه تمام نذورات را صرف ایام تاسوعا و عاشورا کنیم مقدار ی هم برای ولادت ائمه هزینه کنیم .

امام جمعه دیر بیان کرد: اگر هیئت های مذهبی برای ایام شادی اهلبیت برنامه نداشته باشند دیگران برنامه های نابهنجار برای جوانان ما در نظر می گیرند.

وی گفت:جشن نیمه شعبان جشن امید است  و ما با برگزاری این مراسم به دشمنانمان بویژه آمریکا اعلام می کنیم که بدانید ما آقایی داریم که روزی می آید  و بساط ظلم را بر می چیند.

حسینی عنوان کرد:سرپا ایستادن شیعه بخاطر فرهنگ انتظار است  و ما از رهگذر برگزاری این مجالس باید اهداف و سیره امام زمان(ع) را به جامعه منتقل کنیم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |