همایش تجلیل از فرهنگیان شهرستان دیر در مجتمع نفت برگزار شد.به گزارش دیرصلاه،حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی در همایش تجلیل از فرهنگیان شهرستان دیر با تبریک هفته معلم اظهار داشت: امیدواریم روزی به جایی برسیم مسوولان و اقشار مختلف جامعه بجای آموزش و پرورش برگزار کننده مراسم تجلیل از معلمان باشند.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود:احترام به معلم باید در جامعه ما به یک فرهنگ عمومی تبدیل و نهادینه شود و همه دستگاه ها ، مسوولین ، مردم و اقشار مختلف احترام به معلم را به عنوان یک وظیفه تلقی کنند.

وی بیان کرد: معلمان با الگوگیری از اسلام شناس بزرگ آیت الله مطهری فرزندان ما را مهدی باور و مهدی یاور تربیت کنند.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد: بزرگترین افتخار برای معلمان این است که خدا برای خود و پیامبرانش نام معلم را انتخاب کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه پدران معنوی و معلمان و عالمان دینی بسی بالاتر از پدران سلبی است،ابراز کرد: نوجوانان ما دلی پاک و بی آلایش دارند که اگر معلمان اراده کنند می توانند آنها را به عنوان افرادی مفید به حال جامعه بسازند.

حسینی با اعلام اینکه معلمان باید دانش آموزان ما را فرهنگ پذیر تربیت کنند، گفت: فرزندان امانتی در دستان آموزگاران هستند که در آینده مقدرات این مملکت را رقم می زنند.

وی یاد آور شد:اگر حفظ محیط زیست، رعایت حجاب و مصرف کالای ایرانی به عنوان یک باور نزد دانش آموزان تبدیل شود در آینده به نقطه مطلوب خواهیم رسید.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |