امام جمعه موقت بندر دیر گفت: برجام اروپایی مشکلات اقتصادی ما را حل نمی‌کند بلکه توجه به توان داخلی و اقتصاد مقاومتی است که اقتصاد ما را شکوفا می‌کند.

یه گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام  والمسلمین ابراهیم بحرانی در خطبه‌های چهارم خردادماه۹۷ نماز جمعه بندر دیر با بیان این که دشمنی آمریکا با ایران عمیق و ریشه‌دار است، اظهار داشت: تقویت روحیه مقاومت و نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی در برهم‌زدن معادلات آمریکا در منطقه خاورمیانه باعث شده آنها از ما عصبانی شوند.

وی بیان کرد: مردم و مسوولان باید سخنان اخیر رهبری در خصوص بدعهدی آمریکا و قضیه برجام را نصب‌العین خود قرار دهند و بدانند که انعطاف در مقابل آمریکا تیغ دشمنی آنها را بر علیه ما، کندتر نمی‌کند.

امام جمعه موقت بندر دیر تصریح کرد: به رسمیت شناخته‌شدن حق غنی‌سازی هسته‌ای جمهوری اسلامی از سوی کشورهای غربی به خاطر پیشرفت‌ها و روحیه ایستادگی ما بوده و ربطی به مذاکره ندارد.

بحرانی عنوان کرد: برجام اروپایی مشکلات اقتصادی ما را حل نمی‌کند بلکه توجه به توان داخلی و اقتصاد مقاومتی است که اقتصاد ما را شکوفا می‌کند و دولت و تیم مذاکره‌کننده باید از تجربه مذاکره با آمریکا و بدعهدی آنها استفاده و بیانات رهبری را به جد پیگیری کنند.

خطیب جمعه بندر دیر اضافه کرد: اروپایی‌ها با صدور قطعنامه‌ای علیه آمریکا به شورای امنیت، مطرح نکردن بحث موشکی و حضور ایران در منطقه، خرید تضمینی نفت و حل مشکلات بانکی مرتبط با تجارت ایران  و مقابله عملی با تحریم‌های آمریکا تضمین‌های لازم را به ما بدهند.

وی گفت: از سرزنش، اهانت و متهم‌کردن یکدیگر در موقعیت کنونی بپرهیزیم  چرا که یکی از برنامه‌های اصلی دشمن ایجاد اختلاف و دودستگی در جامعه ماست که خوشبختانه تاکنون با رهنمودهای رهبری راه به جایی نبرده است.

وی در رابطه با روز نسیم مهر گفت: امسال  جشن گلریزان برای آزادسازی چهار زندانی جرائم غیرعمد روز چهاردهم ماه رمضان در مصلای دیر برگزار می‌شود که انتظار می رود مردم در این حرکت پسندیده حضور پررنگی داشته باشند.

امام جمعه موقت بندر دیر در رابطه با سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: پرهیز از حواشی، توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و انقلابی عمل‌کردن در مقابل دشمنان باید مد نظر نمایندگان مجلس قرار گیرد.

وی با تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) عنوان کرد: با تأسی از این امام بزرگوار از نیازمندان و ایتام دستگیری کنیم با وظیفه‌دانستن اکرام ایتام ، هر کس در حد وسع خود به فقرا کمک کند.

ستاد نمازجمعه دیر |