امام جمعه دیر گفت: در موقعیت کنونی مسئولین سه قوه در راستای حل مشکلات مردم و مقابله با توطئه های دشمنان هم افزایی کنند و همانند اعضای تیم ملی با روحیه و غیرت ملی باشند.

به گزارش دیر صلاه ،حجت الاسلام سیدعلی حسینی  در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با بیان اینکه اگر برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برنامه ریزی نشود در آینده دچار آسیب‌ها و مشکلاتی می‌شوند، اظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی باید برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در طول تابستان برنامه‌های متنوع و جذابی داشته باشند.

وی افزود: با تشکیل ستاد ساماندهی اوقات فراغت از موازی‌کاری بپرهیزیم و بگذاریم فرزندانمان خود انتخاب‌گر باشند.

امام جمعه دیر با تبریک هفته قوه قضاییه  گفت:این نهاد  در راستای احقاق حقوق و امنیت مردم قدم های خوبی برداشته و گاهی اوقات بواسطه برخورد با مفسدین دانه درشت مورد هجمه مغرضین قرار می گیرد.

وی ابراز کرد:سلامت دستگاه قضایی می طلبد با افراد داخل این مجموعه که بر خلاف ارزش ها و اهداف اسلامی حرکت می کنند برخورد شود تا این نهاد مورد عیب جویی دیگران واقع نشود.

خطیب جمعه دیر با اعلام اینکه سلامت دستگاه قضایی سلامت دیگر دستگاه‌ها را به دنبال دارد، عنوان کرد: تضعیف قوه قضاییه برخلاف اسلام است اما این به معنای  نادیده گرفتن کاستی های این دستگاه نیست.

وی ادامه داد:اطاله دادرسی در پاره ای مواقع وضعی را پیش می آورد که طرفین دعوا ناراضیند که البته اقداماتی انجام گرفته و با ادامه پیدا کردن این وضعیت امیدواریم در آینده دچار این مشکل نخواهیم شد.

حسینی  یاد آور شد:گاهی اوقات در دادگستری دیر روش برخورد با مردم اسلامی و انسانی نیست و آنچه مردم را ناراضی می‌کند بی‌احترامی به آنها وعدم رعایت کرامت انسانی آنهاست.

وی با بیان اینکه قاضی باید وارسته و معلم اخلاق باشد، افزود: حکم صادره قاضی هرچه باشد مردم باید تمکین کنند اما کسی که در دستگاه جمهوری اسلامی قضاوت می کند باید مودب باشد و اینکه گفته می شود بدون اجازه خود قاضی نمی شود او را جابجا کرد حرف درستی نیست.

حسینی در رابطه با روز تبلیغ دینی خاطرنشان کرد: اگر امروز ما با اسلام آشنا و پایبند به ارزش‌های اسلامی هستیم در پرتو تلاش‌های مبلغین و روحانیت در طول تاریخ بوده است.

وی بیان کرد: اصناف امروز نیز همچون گذشته در مقابل فشار اقتصادی دشمن یاری گر دولتمردان ما باشند.

امام جمعه دیر با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیون عنوان کرد:یکی از جنایات انگلیسیها  علاوه بر غده سرطانی اسرائیل در قلب امت اسلام بوجود آوردن فرقه وهابیت در عربستان بود که امروز  تفکر گروه های تروریستی ،تکفیری و داعشی هم ناشی از همین تفکر وهابیت است.

خطیب جمعه دیر با گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران امام گفت: ترور چنین شخصیت هایی و ۱۷ هزار نفر از مردم ایران اسلامی در کارنامه سیاه منافقین است و عده‌ای با عوض کردن جای جلاد و شهید برای منافقین مظلوم نمایی نکنند.

وی به سالروز ترور رهبر معظم انقلاب اشاره و اضافه کرد: امام خامنه‌ای مدظله العالی همانند امام راحل تاکنون امت اسلامی را به خوبی رهبری کرده است.

حسینی تأکید کرد: در موقعیت کنونی مسئولین سه قوه در راستای حل مشکلات مردم و مقابله با توطئه های دشمنان هم افزایی کنند و همانند اعضای تیم ملی با روحیه و غیرت ملی باشند.

وی با تأکید بر اینکه از تریبون‌های رسمی امید آفرینی به جامعه تزریق شود، افزود: گروه‌های سیاسی، رسانه‌ها از اختلاف افکنی و توهین بپرهیزند و مردم نیز با حمایت از مسئولین سرمایه‌های خود را در راستای تولید داخلی استفاده کنند و در جنگ اقتصادی همکاری کنند.

امام جمعه دیر یادآور شد: در وضعیتی که کشور آمریکا به هیچ یک از تعهدات بین‌المللی خود پایبند نیست عده‌ای به مسئولان نظام نامه نوشته و خواستار مذاکره بی قید و شرط با آمریکا می‌شوند که این جز خیانت و وطن فروشی چیزی نمی‌تواند باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |