امام جمعه موقت بندر دیر گفت:امروز برنامه روشن دشمن آشوب های خیابانی است برای اینکه به آن شکاف اجتماعی برسند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با بیان اینکه ماه شوال یاد آور جنگ احزاب در صدر اسلام است اظهار داشت:مدعیان اسلام و مؤمنان پرچم دار دین همواره در طول تاریخ در معرض آزمایش های سخت الهی قرار دارند.

وی داستان امروز امت اسلام در مقابل جبهه وسیع آمریکا، اسرائیل و آل سعود را همچون جنگ احزاب برشمرد و افزود: در عرصه سیاسی و اقتصادی دشمن مشکلاتی را برای ما بوجود آورده است که با توکل به خدا و استقامت و صبوری پیروز خواهیم شد.

امام جمعه موقت بندر دیر در رابطه با پیام مقام معظم رهبری به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: آنچه برای مردم شریف و رهبری اهمیت دارد تلاش و کوشش و جدیت و برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت فارغ از نتیجه است.

وی ادامه داد: اگر مردم در مسائل سیاسی و اقتصادی شاهد تلاش و برنامه ریزی مسوولین برای حل مشکلات معیشتی باشند قطعا سختی ها و مشکلات را تحمل می کنند.

بحرانی با اشاره به تعطیلی برخی از مغازه های تهران و اعتراضات به نوسانات قیمت ارز بیان کرد:امروز تمام سعی دشمن از طرفی با تحریم و تهدید برای به ستوه آوردن مردم واز دیگر سو با تلاش رسانه ها بحرانی جلوه دادن اوضاع کشور و همچنین ناکار آمدی نظام است.

خطیب جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: به وضح طراحی و دست دشمن در اغتشاشات اخیر در کشور دیده می شود که از ماه ها قبل برای تیرماه ۹۷ برنامه ریزی کرده اند.

وی افزود:علی رغم مشکلات در داخل کشور ام ادر مقایسه با بازارهای جهانی از لحاظ اقتصادی و ذخیره ارزی در شرائط مطلوبی هستیم اما غفلت هایی صورت گرفت و افرادی اخلال گر سوءاستفاده کردند و بعضی از بی تدبیری ها بوجود آمد.

بحرانی با بیان اینکه همان اول کار جلوی فساد گرفته شود گفت: در شرایطی که دشمن با حربه اقتصاد به جنگ ما آمده کسانی که در داخل کار دشمن را می کنند در واقع خائن به مملکت و مردم هستند که هم دولت و هم قوه قضاییه باید با اخلال گران اقتصادی به اشد وضع برخورد و آنها را مجازات کنند.

امام جمعه موقت دیر با اعلام اینکه دولت باید مصمم تر،جدی تر و انقلابی تر از گذشته عمل کند،تصریح کرد:ما از اظهارات امیدوار کننده رئیس جمهور استقبال می کنیم اما حرف فایده ای ندارد و باید این تغییر را مردم در عمل ببینند و با مدیران منفعل، بی برنامه و اشرافی نمی شود مشکلات معیشتی مردم را حل کرد .

وی افزود: باید هرچه سریعتر کسانی که درد فقر نچشیده اند، دست دشمن را نمی بینند و شرایط فعلی کشور را درک نمی کنند از قطار دولت پیاده شوند.

بحرانی اظهار کرد:در سطح استان و شهرستان هم باید تدبیری اندیشیده شود و کسانی که با عملکردشان مردم را نسبت به نظام بدبین می کنند در این نظام جایی ندارند مخصوصا اداراتی که مردم بیشتر با آنها سروکار دارند و در منطقه ما نیز در زمینه تجارت و صید با افرادی که مردم را به نظام بدبین می کنند برخورد شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس بیش از گذشته احساس مسوولیت کنند افزود: سیاست بازی و حاشیه پردازی مشکلاتی از مردم حل نمی کند.

خطیب جمعه دیر ابراز کرد:در بدنه مجموعه قوه قضاییه هم کسانی که خیانت کار و متخلف هستند باید با آنها برخورد شود و رسانه ها هم آب به آسیاب دشمن نریزند و جای دشمن و خودی را اشتباه نگیرند و مردم هم مثل همیشه با بصیرت دست دشمن را ببینند.

وی افزود: امروز برنامه روشن دشمن آشوب های خیابانی است برای اینکه به آن شکاف اجتماعی برسند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

بحرانی بیان کرد: حرف ما با دشمنان این ملت شریف این است اگرچه در داخل کشور مشکلاتی داریم که با تلاش مسوولین و حضور مردم حل خواهد شد اما جمهوری اسلامی بعداز چهل سال مقاومت در تمامی عرصه های داخلی، منطقه ای بین المللی به اهداف خود رسیده و شما علی رغم هزینه های هنگفت شکست خورده اید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |