امام جمعه بندر دیر گفت: اتاق فکر ستاد نمازجمعه باید در طول هفته و سال فعال و با استفاده از ظرفیت اعضای ستاد و نخبگان به دنبال راه های جذب جوانان به نمازجمعه باشد.

به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی ظهر پنجشنبه در نشست هماهنگی بزرگداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور با بیان اینکه نمازجمعه یک مسئله عبادی و سیاسی است، اظهار داشت: نهاد نمازجمعه در طول چهل سال گذشته در حفظ و تداوم انقلاب و خنثی کردن توطئه های دشمن و مقابله با جریان نفاق و منافقین نقش انکار ناپذیری داشته است.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از کارکردهای این نهاد مقدس تبیین مواضع نظام و رهبری، حمایت از مسئولین و بیان مشکلات مردم است.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه نمازجمعه بخشی از دستگاه رهبری است، عنوان کرد: هرچه حضور مردم در این آیین عبادی سیاسی بیشتر شود تقویت جایگاه رهبری و نظام را به دنبال دارد.

حسینی اضافه کرد:حضور مردم در نمازجمعه نشانگر اعتماد آنها به نظام و علاقه به رهبری است.

وی با اعلام اینکه دشمن اعتقادات و باورهای نسل جوان ما را مورد هجمه قرار داده است، گفت:اعضای ستاد بلافاصله بعد از اتمام نمازجمعه باید برای برگزاری باشکوه نمازجمعه هفته آینده برنامه ریزی و با تشکیل اتاق فکر آسیب ها و نواقصات موجود را شناسایی و نقاط قوت را تقویت کنند.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد:نمازجمعه قرارگاهی فرهنگی است که امام جمعه به عنوان فرمانده نقش محوری را ایفا می کند.

وی ادامه داد: اتاق فکر ستاد نمازجمعه باید در طول هفته و سال فعال و با استفاده از ظرفیت اعضای ستاد و نخبگان به دنبال راه های جذب جوانان به نمازجمعه بویژه از راه تبلیغ چهره به چهره باشد.

حسینی افزود: برای اینکه این قرارگاه کارکرد خوبی داشته باشد و بتواند مسائلی که دشمن دنبال می کند مانند شبیخون و تهاجم فرهنگی را خنثی کنیم و جوانان را از افتادن به لجن زار گناه و تاثیر پذیری از دشمن بازداریم حتما باید ستاد نمازجمعه فعال تر از گذشته در صحنه باشد.

وی با اشاره به اینکه خطبه های نمازجمعه نباید از مشکلات و نیازهای مردم و آنچه در فضای مجازی می گذرد بیگانه باشد، بیان کرد: امام جمعه بر اساس نیاز جامعه خطبه ها را تنظیم می کند.

امام جمعه دیر تأکید کرد: رفتار اعضای ستاد نمازجمعه در جامعه و برگزاری برنامه های متنوع قبل از خطبه ها در جذب مخاطب تأثیرگذار است.

امسال در سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور گردهمایی ستادهای نمازجمعه استان بوشهر در مصلای شهدای محراب بندر دیر برگزار می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |