امام جمعه بندر دیر گفت: دولتمردان باید در همه عرصه ها بویژه در عرصه غلبه بر مشکلات  با روحیه و انگیزه قوی، جهادی، شجاعت و عزم راسخ وارد شوند.

به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع)اظهار داشت:مسوولان و کارگزاران نظام بدانند که بهترین شکرگزاری رفع مشکلات مردم است.

وی افزود: همکاری و حمایت از مؤسسات خیریه، تهیه جهیزیه و کمک به ازدواج جوانان و پرداخت قرض افرادی که استطاعت مالی ندارند به نوعی خادمی امام رضا(ع) است.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه در تکریم امامزادگان باید بکوشیم گفت:مردم هر وقت گرفتاری دارند در کنار امامزادگان و مراقد آنان احساس می کنند گرفتاریشان برطرف می شود و این اماکن مرکز جذب دلها هستند که باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

وی خبر داد: سه شنبه دوم مردادماه شهر دیر میزبان خدام رضوی در مصلای شهدای محراب است که منتظر حضور پرشور و ابراز ارادت مردم به ساحت مقدس امام رضا(ع) هستیم.

حسینی تأکید کرد:افرادی که منکر مبارزه امام با آمریکا قبل از انقلاب هستند به نوار سخنرانی ایشان در ۴ آبان ۴۳ در خصوص لایحه ننگین کاپیتولاسیون مراجعه کنند تا بدانند که «شعار مرگ بر آمریکا» از آن زمان مطرح بوده است.

وی بیان کرد: ما منکر مشکلات امروز کشور نیستیم اما اینکه عده ای در اعتراضات اخیر از رضا شاه وخانواده اش که عزت ملی ایران را به آمریکا و بیگانگان فروختند یاد کنند واقعا بی انصافی است.

خطیب جمعه دیر با اعلام اینکه حج نیز مانند نمازجمعه فریضه ای عبادی و سیاسی است، عنوان کرد: حج واقعی باید همراه با برائت از مشرکین و زمینه ساز وحدت امت اسلامی باشد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای فاجعه منا و مسجد الحرام و محکوم کردن بی کفایتی دولت سعودی افزود:مسوولان کشور در مجامع بین المللی با تشکیل کمیته پیگیری بدنبال گرفتن دیه مقتولان و شهدای فاجعه منا باشند.

حسینی خاطرنشان کرد: به کوری چشم آمریکا، فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است و ملت های مسلمان از مردم این کشور حمایت می کنند اگر چه برخی کشورهای به ظاهر اسلامی به خاطر مطامع دنیوی پیش مرگ آمریکایی ها شده اند.

وی با بیان اینکه امروز همه دستگاه ها باید از دولتمردان حمایت و خدمات آنها را به خوبی متعکس نمایند،تصریح کرد: خود دولتمردان هم باید در همه عرصه ها بویژه در عرصه غلبه بر مشکلات روحیه و انگیزه قوی، جهادی، شجاعت و عزم راسخ داشته باشند.

امام جمعه بندر دیر با تأکید بر اینکه دولتمردان باید نشان دهند که مرد میدان هستند، ادامه داد: اگر مردم ببینند دولت شبانه روزی تلاش می کند و پیگر حل مشکلات است آنها را حمایت و تحسین می کنند.

وی افزود:مسئولان باید نقشه راه اقتصاد با ثبات ترسیم کرده و برای خنثی کردن توطئه های دشمنان به میان مردم بروند و از نزدیک مطالبات و مشکلات آنان را پیگیری کنند.

حسینی با بیان اینکه در بحث مبارزه با مفسدین اقتصادی باید عملا اقدامی صورت گیرد، اظهار کرد: اینکه گفته شود این کار را می کنیم وخواهیم کرد اینها فایده ای ندارد، اول برخورد کنید بعد نتیجه اش را به مردم گزارش دهید.

خطیب جمعه دیر یاد آور شد: قبل از اینکه صدای مردم در بیاید مشکلات باید حل شود وگرنه وقتی مردم برای پیگیری مشکلاتشان به خیابان بیایند دشمنان از اعتراضات مردمی سوء استفاده کرده و مسئله امنیتی می شود.

وی درباره مشکلات جایگاه سوخت شهر دیر عنوان کرد: پمپ بنزین قدیمی دیر همچنان تعطیل است که در این گرمای طاقت فرسا باید هرچه زودتر راه اندازی شود.
حسینی با اشاره به دیدار خود با رئیس اداره برق در خصوص خاموشی های اخیر بیان داشت: نکاتی عرض کردیم اگر می شود روزهایی که از ساعت ۹ تا۱۱ برق قطع می شود ظهر دیگر این گونه نباشد که گفتند مدیریت خاموشی ها دست ما نیست که البته به ایشان عرض کردیم شما را به خدا مواظب باشید برق دفتر امام جمعه و فرمانداری و اداره برق که در یک خیابان هستند بیشتر هم قطع کنید و یک وقت نشود سهل انگاری کنید و ما شرمنده مردم شویم و آبروی اندکی که نزد مردم داریم به خاطر این کوتاهی شما آبرویمان برود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |