امام جمعه دیر گفت: اگر جوانان ما اهل  تحقیق و مطالعه بودند به خود جرأت نمی دادند نسبت به مقدسات در فضای مجازی ایجاد شبهه کنند.به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی در جمع نمازگزاران مسجد آل یاسین محله فرودگاه دیر با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) اظهار داشت: حضور در مجالس اهلبیت، زیارت قبور آنان  و احترام به خدام رضوی از نمونه های ابراز محبت به اهلبیت است.

وی افزود: اگر ما به هنگام حضور خادمان امام رضا(ع) در شهرمان به استقبال آنان می رویم و یا اگر بیرق حرم رضوی را می بوسیم بخاطر  این است که وابسته  و منسوب به امام رضا(ع)می باشند.

امام جمعه دیر  با بیان اینکه فضای مجازی لجام گسیخته است  و افراد هر چیزی به ذهنشان می آید در این فضا مطرح می کنند،گفت:آقایی در فضای مجازی مطلبی گذاشته و حضور خادمان حرم رضوی در شهرستان دیر را زیر سؤال برده و گفته  در این اوضاع و مشکلاتی که گریبان مردم را گرفته حضور خادمان امام رضا(ع) چه دردی دوا می کند که البته ما همیشه درگیر این شبهه  افکنی ها بوده ایم.

وی عنوان کرد:ظرف سه ماه گذشته ۷۵۰ هزار نفر با ارز دولتی به ترکیه و آنتالیا سفر کرده اند ولی کسی حرفی نمی زند  اما الان در ایام حج که ۸۵ هزار حاجی بعد از ۱۰ تا۱۲ سال الان نوبتشان برای سفر حج رسیده و سال گذشته پول حجشان را کامل به حساب سازمان حج واریز کرده اند و دولت باید همان پارسال ارزشان را می داد که نداد و امسال که ارز گران شده عده ای از خود فتوا صادر کرده و قلم بدست می گیرند که  دادن ارز دولتی به حاجیان اشکال شرعی دارد و یا کمک به ساخت ضریح امام حسین(ع) را زیر سوال می برند .

حسینی با اعلام اینکه نباید هر چیزی را به خرافات و خرافی بودن نسبت بدهیم، خاطرنشان کرد:جوانان ما باید تحقیق و مطالعه کنند بالاخره علمای بزرگ ما از قدیم الایام این مسائل را جواب داده اند.

وی اضافه کرد:اگر جوانان ما اهل مطالعه و کتاب خواندن بودند به خودشان جرأت مطرح کردن این مسائل را نمی دادند.

امام جمعه دیر تصریح کرد:من یقین دارم این آقایی که این مطلب را نوشته به امام رضا(ع) عشق می ورزد اما از نظر خودش فکر می کند ابراز ارادت به خادمان حرم رضوی خرافی است در حالی که نه اینها خرافات نیست.

وی در پایان یاد آور شد:محبت و ابراز ارادت به ساحت اهلبیت علیهم السلام مخصوص ما شیعیان نیست بلکه در بین اهل سنت نیز می بینیم افرادی که به ائمه اطهار محبت دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |