امام جمعه بندر دیر گفت:فلسفه قربانی کردن در این روز بزرگداشت یاد و نام ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) و ترویج روحیه تسلیم پذیری در برابر امر الهی و زنده ماندن ایثارگری در جامعه است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در آیین نماز عید قربان بندر دیر با بیان اینکه انسان همواره در معرض امتحان الهی قرار داد،اظهار داشت:برخی با یک تهدید دشمن صحنه را خالی می کنند و یا بخاطر گرانی و کمبود ها از دوران شاه یاد می کنندکه البته عده  اندکی هستند.

وی افزود: ما هم درک می کنیم و می دانیم که مردم مشکل دارند اما عرض ما این است که باورمان بیاید که شاید این هم آزمون الهی باشد.

امام جمعه بندر دیر بیان کرد:ملت ایران در طول چهل سال عمر پر برکت انقلاب در مقابل دشمنان ایستاده اند و نکند که در این گردنه آخر زمین گیر و در مقابل دشمن تسلیم شویم.

وی با اعلام اینکه خداوند با آزمایش حضرت ابراهیم(ع) شخصیت ایشان را به جامعه شناساند، عنوان کرد: فلسفه قربانی کردن در این روز بزرگداشت یاد و نام ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) و ترویج روحیه تسلیم پذیری در برابر امر الهی و زنده ماندن ایثارگری در جامعه است.

حسینی عید غدیر را بزرگترین عید امت اسلامی برشمرد و تأکید کرد:تقارن هفته دولت با دهه امامت و ولایت فرصت مغتنمی برای مسئولان است که عهدنامه مالک اشتر را که منشور حکومتی امیر المؤمنین(ع) و نحوه برخورد با مردم است را سرلوحه کاری خود قرار دهند.

خطیب عید قربان بندر دیر با بیان اینکه اگر امت اسلامی پیام غدیر را درک کرده بود الان دچار حکام سفاک و خون ریز منطقه نمی شد،یاد آور شد:غدیر منحصر به زمان خاصی نیست بلکه برای تمامی زمان هاست که علاوه بر معرفی امیر المؤمنین به عنوان امام جامعه شیوه انتخاب کارگزاران نظام اسلامی را به ما نشان می دهد.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری باشکوه مراسمات دهه امام و ولایت ادامه داد: برنامه های امسال پرمحتواتر از سال های گذشته باشد.

حسینی گفت:دشمنان بدنبال به جان هم انداختن مسلمانان هستند و اجتماع بزرگ حج در راستای وحدت مسلمانان و خنثی کردن توطئه های دشمنان است و برائت از مشرکین زمینه بیداری امت اسلام است.

وی در رابطه با کشف محموله مشروبات الکلی در بندر دیر خاطرنشان کرد:در موقعیتی که مردم دچار گرفتاری و مشکل هستند ، عده ای دین ، حیا و همه چیز را زیر پا می گذارند و بدنبال سود جویی و منافع خود از طریق امورات نامشروع هستند که این مایه نگرانی است.

امام جمعه بندر دیر اظهار کرد:مردم باید با هوشیاری افرادی را که دست به این اقدامات خطرناک می زنند را به دستگاه های مربوط معرفی کنند.

وی تصریح کرد:گلایه ای هم از مقامات و دستگاه قضایی داشته باشم؛ چند سال است که از پشت همین تریبون داد می زنیم و در رسانه ها و فضای مجازی اعلام می شود که این مقدار مشروبات الکلی کشف شد اما اینکه چه برخوردی با خاطیان صورت گرفته خبر نداریم، البته دوستان دستگاه قضایی می گویند ما جریمه و برخورد کرده ایم اما این احکام باید باز دارنده باشد.

حسینی بیان داشت:اگر یک مورد آن شناوری که حامل مشروبات بوده به آتش کشیده می شد و یا توقیف و مصادره می گردید و در ملأ عام شلاق می زدند وآبرویشان می رفت دیگر کسی جرأت ریسک کردن و انجام این کار ضد اسلامی و انسانی را به خود نمی داد.

وی افزود:من جداٌ از دادستان و ریاست دادگستری شهرستان می خواهم در این مورد گزارش دهند ، تا ما در هفته های آینده از تریبون نمازجمعه اعلام کنیم که با این انسان های جنایتکار چه برخوردی صورت گرفته است.

امام جمعه بندر دیر با تقدیر از خدمات ارزنده نیروی انتظامی عنوان کرد:تلاش ها و فداکاری های عزیزانمان در نیروی انتظامی که برای برقراری امنیت در جامعه به صورت شبانه روزی در مرزهای کشور جانفشانی کرده و حتی برخی از آنها به درجه رفیع شهادت نائل می شوند قابل تقدیر است.

وی افزود:اگر کسی خدمات ارزنده نیروی انتظامی را نادیده بگیرد واقعاٌ بی انصافی کرده و با تضعیف این نیروی خدوم خیانت کرده است.

حسینی ابراز کرد:ما باید قدردان نیروی انتظامی باشیم اما عرض من این است که مقابله و مبارزه با کار خلاف باید قانونمند باشد و اگر می خواهیم با بی قانونی برخورد کنیم باید اقدام ما هم قانونی باشد.

وی با اشاره به حادثه ای که در روزهای گذشته در بخش بردخون رخ داد،تأکید کرد:اطلاعیه پلیس استان من را قانع نکرد  البته ما از دستگیری باند سارقان مسلح  احشام  که در شهرستان  ایجاد ناامنی می کردند تشکر می کنیم  اما نباید برای گرفتن سارق مسلح فضایی ایجاد کنیم که خود باعث کار خلاف دیگری شود.

امام جمعه دیر با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی می خواهد مردم را در مقابل نظام قرار دهد ، یاد آور شد:درخواست خالصانه و متواضعانه من از عزیزان نیروی انتظامی این است که در شیوه برخورد خود تجدید نظر کنند و در مبارزه با قاچاق و مفاسد و متخلفان به گونه ای اقدام شود که سوژه بدست دشمن ندهیم.

وی خطاب به صاحبان سایت های خبری و کانال های مجازی گفت:صحبت های ما را کامل و جامع منعکس کنید و از درج تیترهایی که علیه نیروی انتظامی جوسازی شود بپرهیزید .

فایل صوتی خطبه های نماز عید قربان بندر دیّر ۹۷/۵/۳۱

ستاد نمازجمعه دیر |