امام جمعه بندر دیر گفت:امروز باید از ایران اسلامی صدای واحد شنیده شود و تمام جریان ها بجای دامن زدن به اختلافات با هم افزایی و وحدت در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

به گزارش دیرصلاه،حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیر با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت:امامت پاسدار و  مکمل مکتب نبوت است و اسلام منهای ولایت مورد تأیید خدا نیست.

وی با بیان اینکه زمامداری سیاسی و اجتماعی شعبه ای از امامت و رهبری است، افزود:شیعه معتقد است که امامت موقعیتی است که از دین و مرجعیت دینی و از شرع و شریعت  پاسداری کرده و  با بدعت ها و تحریف ها  مقابله و پاسخگو به نیازهای فکری و دینی مردم و اجراکننده احکام قرآن است.

امام جمعه بندر دیر با تأکید بر اینکه مقام امامت از سوی خداوند به امیرالمؤمنین(ع) داده شد، گفت: آنچه مربوط به رأی مردم است  تنها مسئله حکومت و زمامداری سیاسی است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ولایت برترین رکن دین است پس عید غدیر نیز بزرگترین عید مسلمانان است.

حسینی با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر و حیدر دوراهکی فرماندار فقید شهرستان دیر عنوان کرد: هدف از نامگذاری هفته دولت الگو برداری مسئولین از تفکر  و ویژگی های این دو شهید می باشد.

وی اضافه کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای بیان خدمات دولت و در کل دستاوردهای نظام اسلامی هست.

خطیب جمعه دیر خاطرنشان کرد: روحیه  ولایی، انقلابی خدمتگزار بودن به مردم، ساده زیستی  و نهراسیدن از دشمن باید مد نظر کارگزاران نظام اسلامی باشد.

حسینی یادآور شد: در موقعیتی که دشمنان با فشار اقتصادی و روانی بدنبال ناکار آمد جلوه دادن نظام اسلامی و مأیوس کردن مردم هستند ما نباید خودمان آب به آسیاب دشمن بریزیم.

وی با بیان اینکه هر دولتی نقاط قوت و ضعفی دارد، اظهار کرد: دولت کنونی  در طول ۶ سال گذشته خدمات خوبی داشته است اگرچه  نقطه ضعف هایی  هم داشته و نقد های هم بر آن وارد است اما  تخریب دولت بی انصافی است.

امام جمعه دیر  افزود:امسال در هفته دولت در شهرستان و سطح کشور شاهد افتتاح و یا آغاز پروژه های متعددی هستیم.

وی گفت:امروز باید از ایران اسلامی صدای واحد شنیده شود و تمام جریان ها بجای دامن زدن به اختلافات با هم افزایی و وحدت در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

حسینی تأکید کرد:   همگان باید دولتی را  که در وسط میدان و بار اصلی مشکلات بر دوش دارد یاری کنند و اگر انتقادی هست منصفانه باشد.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه عده ای  بدنبال القای اختلاف بین مسئولین هستند افزود: دامن زدن به اختلافات و ایجاد دو قطبی در جامعه  خواست دشمن هست.

وی بیان کرد:عده ای می گویند کشور به بن بست خورده و باید با آمریکا مذاکره کنیم در حالی که پرونده جنایات آمریکا که حامی منافقین است و به عهد خودش پایبند نیست  برای همگان روشن است و اینجاست که باید سخن« هیهات من الذله» ابا عبدالله را سر دهیم.

ستاد نمازجمعه دیر |