امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه در روز غدیر مسئله امامت امیرالمؤمنین مطرح بود گفت: کسانی که می گویند پیامبر در روز غدیر  بدنبال بیان دوستی علی(ع) بوده است بی انصافی می کنند.به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیر در آیین جشن عید غدیر خم در مصلای شهدای محراب بندر دیر با بیان اینکه عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان است، اظهار داشت:سنت بزرگداشت  عید غدیر خم از همان زمان اعلام ولایت امیرالمؤمنین در غدیر خم شروع شد.

وی با بیان اینکه عنوان امیرالمؤمنین خاص علی(ع) است، افزود: اینکه گفته شود هدف پیامبر از نگه داشتن مردم در غدیر بیان دوستی امیرالمؤمنین بوده است بی انصافی است ، چرا که  در این روز مقام ولایت به امیرالمؤمنین داده شد.

حسینی گفت:در اسلام مسلمانان به وصبت کردن توصیه شده اندبعد چگونه است که عده ای می گویند پیامبر در رابطه با جامعه وصیتی نداشته است.

امام جمعه بندر دیر عنوان کرد: پیامبر در غدیر خم نه تنها علی(ع) را به امامت مسلمین معرفی کردند بلکه ویژگی هایی که امام جامعه باید داشته باشد نیز بیان فرمودند.

وی با اشاره به اعمال روز عید غدیر حم تصریح کرد: روزه داری، افطاری دادن،بستن عقد اخوت با برادران دینی، داشتن شادی بر چهره،اطعام دادن از اعمال روز عید غدیر حم است.

حسینی در پایان تأکید کرد: با هدیه دادن به کودکان در روز غدیر  می توان این عید بزرگ را در ذهن آنها ماندگار کرد.

ستاد نمازجمعه دیر |