امام جمعه موقت دیر گفت: مجالس حسینی همانند نهضت امام حسین(ع) باید روشنگر، بیدار گر و عامل وحدت باشد.

به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) برای همیشه پایه‌های حکومت کفر را متزلزل کرد و الهام‌بخش انقلاب‌های بیداری شد و انقلاب ما نیز پرتویی از نهضت عاشورا است.

وی شهادت در راه خدا و نهراسیدن از دشمن را از درس‌های نهضت حسینی برشمرد و افزود: وجود جوانان پرشور، مؤمن و انقلابی همچون شهید حججی‌ها در سراسر عالم که در مقابل استکبار سینه سپر می‌کنند نشان از تداوم قیام عاشوراست و راه مبارزه با ظلم و فساد ادامه دارد و همین جوانان محاسبات دشمن را بهم زده اند.

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: هدف دشمن از جنگ اقتصادی و رسانه ای ایجاد اضطراب و یأس و نامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم به مسئولین و نظام و بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور است که باید مراقب باشیم ما در زمین دشمن بازی نکنیم.

بحرانی اضافه کرد: راه علاج کشور خالی کردن پشت دولت نیست و همین دولت با کار جهادی باید بدنبال حل مشکلات مردم باشد.

وی عنوان کرد: متأسفانه عده ای ندانسته با بزرگنمایی مشکلات و تخریب دولت و برخی نیز با استفاده از این فضا دانسته توپ را در زمین نظام و رهبری می اندازند تا عقده های چهل ساله خود را بگشایند.

خطیب جمعه بندر دیر بیان کرد: اگر آمریکایی ها از دست ایران عصبانی باشند حق دارند چون دشمن ما هستند اما اینکه عده ای که سر سفره این نظام هستند و از اقتدار و فضای آرام آن استفاده می کنند بخواهند ناراحت باشند و حرف دشمن را تکرار کنند جای تعجب دارد.

وی یاد آور: هم آمریکایی ها و هم کسانی که در داخل حرف آنها را تکرار می کنند هنوز قدرت این نظام و مردم را نشناخته اند.

بحرانی با بیان اینکه قدرت ما برخواسته از یک نظام دینی و مردمی است، تأکید کرد: رابطه بین امام و امت عمیق و قلبی و اعتقادی است و آمریکایی ها این سیستم را درک نمی کنند.

امام جمعه موقت بندر دیر خاطرنشان کرد: تا زمانی که این نظام دینی بر جامعه حاکم است دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و ما نیز آن را لمس کرده ایم اما با همت مسئولین که کارهای خوبی در مبارزه با مفسدان اقتصادی شروع کرده اند و با کمک مردم می توانیم از این گردنه سخت نیز عبور کنیم.

بحرانی با بیان اینکه مجالس حسینی همانند نهضت امام حسین(ع) باید روشنگر، بیدار گر و عامل وحدت باشد، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی است و حفظ و تقویت نظام اسلامی نیز بزرگترین معروف است.

وی افزود: کمک به دولت، تقویت تولید داخلی از جمله معروف ها و تضعیف نظام ، تخریب دولت و مسئولین و احتکار و اختلاف افکنی نیز از مصادیق منکر است.

خطیب جمعه دیر با اشاره به جشن عاطفه ها اظهار کرد: مردم و خیرین در راستای کمک به دانش آموزان بی بصاعت برای تأمین لوازم اولیه مدرسه با مؤسسات خیریه همکاری کنند.

بحرانی با اشاره به مشکلات دو جایگاه سوخت شهر دیر عنوان کرد: زمانی که یک جایگاه سوخت در دیر وجود داشت مشکلات کمتری داشتیم و اکنون با وجود دو جایگاه سوخت صف های طولانی توجیهی ندارد که از مسئولین استان و شرکت فراورده های نفتی می خواهیم این مشکل را پیگیری کنند.

وی گفت: مسئولین با متصدیان این جایگاه ها اتمام حجت و در صورت ناتوانی در مدیریت، سلب امتیاز شوند و به افراد دیگری واگذار کنند تا مشکل مردم در این زمینه حل شود.

بحرانی یاد آور شد: تخلفات رانندگی بویژه از سوی موتور سواران در شهر خطرناک و حادثه آفرین است که امیدواریم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به یک فرهنگ عمومی نزد مردم تبدیل شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |