امام جمعه بندر دیر گفت:برای نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه باید خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود.

به گزارش دیر صلاه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در دیدار با خانواده شهید رضا حیدری پور و در جمع پاسداران پایگاه دریایی انصار الحسین(ع) منطقه چهارم ندسا اظهار داشت: دشمنان از همان اوائل انقلاب با تمام امکانات خود برای نابودی نظام نوپای ما وارد عمل شدند که رزمندگان ما علی رغم کمبود ها با ایمان و اراده استوار مقابل آنها ایستادگی کردند.
وی افزود: سلاح رزمندگان در دفاع مقدس برای مقابله با دشمنان، راز و نیاز شبانه و انس و الفت با زیارت عاشورا و ادعیه بود.
امام جمعه بندر دیر با اشاره به شخصیت شهید رضا حیدری پور عنوان کرد: دلباختگی و عشق وعلاقه شهید به اهلبیت بواسطه تربیت در خانواده ای ولایی وانقلابی است.


وی با تأکید بر تجلیل از خانواده شهدا ادامه داد: : باید یاد شهدا را در جامعه برجسته و به عنوان الگو مطرح کنیم.
حسینی تأکید کرد: اگر در جامعه ای فرهنگ شهادت و ایثارگری نهادینه شود دشمن با هر سلاحی که بیاید هیچ غلطی نمی تواند بکند.
امام جمعه بندر دیر با محکوم کردن حمله تروریستی در اهوازخاطرنشان کرد: ما از شهادت مظلومانه این عزیزان ناراحت هستیم اما دشمنان بدانند که این اقدامشان موجب انسجام بیشتر مردم شده و بار دیگر چهره کثیف تروریست ها برملا شد.
وی با اشاره به اینکه این گروهک قبلا سر در آخور صدام داشتند و اکنون از سوی آل سعود ملعون تغذیه می شوند، افزود: کسانی پشت سر این ها هستند که در رسانه هایشان بجای محکوم کردن این اقدام با فریب افکار عمومی آن را حمله به هدف نظامی می دانند.
حسینی شهادت را برترین مقام و نشانه عاقبت بخیری دانست و اظهار کرد:اگر امروز ایران اسلامی در جهان حرفی برای گفتن دارد بواسطه جانفشانی شهدا و رزمندگان عزیز و خانواده های صبور آنهاست.
وی اضافه کرد:در طول تاریخ این مملکت برای اولین بار در پرتو ایثارگری و رشادت های ملت، سپاه، بسیج و ارتش در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور به دشمن واگذار نشد.
امام جمعه دیر با اشاره به شبهاتی که در فضای مجازی به خورد جوانان داده می شود، گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تنها به سخنرانی عمومی اکتفا نشود بلکه جلسات پرسش و پاسخ برگزار و خاطرات و وصیت نامه های شهدا و رزمندگان برای نسل جوان بازگو شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |