امام جمعه بندر دیر گفت:برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باید مساجد را رونق دهیم.

به گزارش دیر صلاه ، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در مراسم بهره برداری از بنای جدید مسجد امام سجاد(ع) محله خنیاء دیر اظهار داشت: در صدر اسلام تمام امورات مسلمانان مانند بیان احکام، مناظرات علمی، اعزام رزمندگان به جبهه ها و دیگر مسائل در مسجد ساماندهی می شد.

وی افزود: امروزه یکی از دلایل مهم افزایش آمار طلاق و آسیب های اجتماعی بی توجهی و از محوریت خارج شدن مساجد است.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش آفرین بودند ،گفت: دشمنان امروز از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و جنگ نرم و رسانه ای بدنبال بی اعتقاد کردن و دوری جوانان از معنویات هستند.

وی با تأکید بر لزوم جاذبه داشتن مساجد بیان کرد: امام جماعت و هیئت امناء مسجد باید با برنامه های متنوع فرهنگی زمینه حضور جوانان در این سنگر را فراهم کنند.

حسینی با اعلام اینکه مسجد تنها محل عبادت نیست بلکه باید برنامه های متنوع و روشنگرانه در آن برگزار شود،تصریح کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باید مساجد را رونق دهیم.

وی عنوان کرد: کسانی می توانند در عمران و آبادانی مساجد نقش داشته باشند که از ایمان و اعتقادات دینی قوی برخوردارند و افزادی که با پیغمبر و ائمه و رهبر جامعه مشکل دارند و ضد انقلاب هستند نمی توانند در این امر سهیم باشند.

امام جمعه دیر یاد آور شد: همسایگان با حضور در نمازجماعت مسجد نسبت به این مکان مقدس ادای دین کنند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |