امام جمعه دیر گفت: تشکیل کمیته ورزش در شهرستان در راستای پیگیری مسائل و مشکلات ورزشکاران ضروریست.

به گزارش  دیر صلاه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در دیدار با رئیس اداره ورزش و جوانان و رؤسای برخی از هیئت های ورزشی شهرستان دیر  با تبریک هفته تربیت بدنی اظهار داشت:در آموزه های دینی ما به پرداختن به لذات حلال و تفریحات سالم تأکید  شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی و فرهنگ سازی در هر کاری مهم است،افزود: ورزش کردن نشاط روحی در پی دارد و موجب می شود انسان بهتر به سایر امورات زندگی خود همچون کار، عبادت بپردازند.

امام جمعه دیر بی تحرکی را عامل اصلی بیماری های قلبی و عروقی دانست و بیان کرد: ورزش همگانی در کاهش آسیب های اجتماعی و سلامتی انسان تأثیر زیادی دارد.

وی اضافه کرد: اگر اداراتی که در طول سال یک هفته به نام آنها نامگذاری شده بتوانند یک روز را به ورزش همگانی اختصاص دهند می تواند در ترویج فرهنگ ورزش در جامعه نقش داشته باشد.

حسینی با تأکید بر لزوم نشکیل کمیته ورزش شهرستان در راستای پیگیری مطالبات ورزشکاران گفت: اگر این امر محقق شود برقراری ارتباط با شرکت های مستقر در منطقه برای کمک به ورزش شهرستان بهتر صورت می گیرد.

وی یاد آور شد:حضور مسئولین کشوری و استانی در شهرستان  تأثیر زیادی در پیگیری مطالبات ورزشی جوانان دارد  که باید از این فرصت ها حداکثر بهره برداری داشته باشیم.

امام جمعه دیر تأکید کرد:ورزش در جامعه ما باید به گونه ای باشد که با اخلاق اسلامی همراه باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |