امام جمعه موقت بندر دیر گفت:کاهش قیمت گوجه فرنگی مانند سال های گذشته باعث متضرر شدن کشاورزان شده است که مسؤولین استان و شهرستان باید بازار و صادرات را مدیریت کنند.

به گزارش دیر صلاه،حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: علی رغم مشکلات معیشتی و گرانی و فقر که بسیاری از مردم با آن دست به گریبان هستند اما اسراف و زیاده روی جزء عادت های ما شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ قناعت در جامعه کمرنگ شده است، افزود:باید سبک زندگی ائمه اطهار علیهم السلام را الگوی خود قرار دهیم.

امام جمعه موقت بندر دیر  با بیان اینکه آخرین حربه دشمن جنگ اقتصادی است،اظهار داشت: دشمن برای تابستان امسال برنامه ریزی کرده بود که به کوری چشم آنها امسال یکی از بهترین تابستان ها شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای پاییر و زمستان ما هم برنامه ریزی کرده است، افزود: با این حال ملت ایران مستحکم  ایستاده است و در ۲۲ بهمن سالگرد چهلم انقلاب را بهتر از سال های قبل برگزار خواهد کرد.

بحرانی عنوان کرد: معمولا افراد مذهبی را به گریه زیاد و فقط حضور در مجالس عزاداری متهم می کنند که ما اعتقاد داریم یک طراوت و نشاط خاص معنوی و روحی در توسل به اهلبیت و مراسم روضه خوانی و عزاداری وجود دارد که جای دیگری پیدا نمی شود.

خطیب جمعه بندر دیرر با بیان اینکه مراسمات جشن اهلبیت پرشور و باشکوه برگزار شود، ادامه داد: باید مساجد و محلات و بازار در ایام شادی اهلبیت(ع) این خلأ را پر کند.

بحرانی با اعلام اینکه دشمن بدنبال سوء استفاده از اعتراضات صنفی است گفت: رانندگان و کامیون داران با هوشیاری، بصیرت و دشمن شناسی در خدمت نظام و انقلاب هستند، البته مسؤولین هم برای حل مشکلات آنها چاره اندیشی کنند.

وی راه تحقق تمدن اسلامی را وحدت بین حوزه و دانشگاه قلمداد و تأکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی علم ودین هر دو باید پا به پای هم در جامعه حرکت کنند.

امام جمعه موقت بندر دیر با اشاره به اینکه جامعه کارگری در عرصه های مختلف نظام حضور پررنگی داشته است، افزود: مسؤولین دولتی بیش از گذشته به تولید داخلی که در واقع کمک به کارگران هست توجه داشته باشد.

بحرانی با تأکید بر اینکه کشاوزان بخش آبدان و بردخون راجع به سازوکار صادرات گوجه فرنگی گلایه مند هستند،بیان کرد: کاهش قیمت این محصول مانند سال های گذشته باعث متضرر شدن کشاورزان شده است که مسؤولین استان و شهرستان باید بازار را مدیریت کنند.

وی اضافه کرد:از یک طرف بازار ماهی با آن قیمت سر سام آور به مردم آسیب می زند و از طرف دیگر هم کاهش قیمت گوجه فرنگی کشاورزان را متضرر کرده است ، بنابراین در بخش صادرات باید مدیریت بهتری صورت گیرد.

جهت دریافت فایل صوتی خطبه های نمازجمعه ۹۷/۹/۲۳ بندر دیر اینجا کلیک کنید

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ستاد نمازجمعه دیر |